Kablosuz İletişim

Sürekli gelişen kablosuz iletişim teknolojisinde kablosuz tasarım ve test hem esnek hem de uygun maliyet yaklaşımını gerektirmektedir.

Kablosuz İletişim Uygulamaları

5G

Hücresel teknoloji hızla gelişirken 5G’nin kullanıma sunulması ve geliştirmeleri, erken 6G araştırmalarına paralel olarak ilerlemektedir. Mühendisler, kısıtlı süreler içinde yenilikler getirmek ve daha fazla yetenekli yeni ürünleri pazara sunmakla görevlendirilmektedirler.

Yeni kullanım durumları ve talepler, daha yüksek veri hızlarının yanı sıra, daha iyi spektral ve enerji verimliliği talebi, tasarımı karmaşık hale getirmektedir. Bu sebeple araştırma ve prototip yaratmaktan, yüksek hızlı otomatik teste kadar, hızlı sonuçlar üretmek, yeni nesil kablosuz sistemleri ve ağları gerçekleştirmenin anahtarı haline gelmiştir.

Kablosuz Cihaz Testi

Artan kablosuz iletişim kullanımına ek olarak yeni kablosuz iletişim standartları, fiyat beklentilerini düşürürken kablosuz cihaz karmaşıklığını arttırmaktadır. Artan maliyetleri karşılamak için üreticiler, verimlilik için optimize edilmiş test sistemlerine ihtiyaç duymaktadırlar.

Kablosuz İletişim Araştırmaları

Araştırmacılar, yeni nesil kablosuz iletişim yöntemlerini geliştirmek için esnek ve uygun maliyetli araçlara ihtiyaç duymaktadırlar. Doğru araçlarla kablosuz sistemleri daha hızlı oluşturabilir, tasarlayabilir, simüle edebilir ve devreye alabilirler.

Yakın Alan İletişimi (NFC) Doğrulaması

NFC teknolojisi, mobil, biletleme ve ödeme dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilerde yerleştirilmiştir. Ürünleri piyasaya sürmeden önce NFC uyumluluk sorunlarıyla karşılaşan tasarımcılar, süreci hızlandırmak için tam otomatik test sistemlerine ihtiyaç duyar.
Enox Teknoloji